Top 5 Ove Nedelje

Related Posts

RUKOMET: PRVA LIGA – ISTOK

TREĆA SREĆA: BSK Heba – Aleksinac 29:25 (13:13)

Bujanovac, 10. oktobar 2016. (Bupress) – Hala: Mladost. Gledalaca: 100. Sudije: Miloš Radojičić i Predrag Marinković (Leskovac). Delegat: Jovica Petrović (Vlasotince).

Sedmerci: BSK Heba: 4 (3), Aleksinac: 4 (2). Isključenja: BSK Heba 6, Aleksinac 4 minuta.

BSK Heba: M.Stojanović 2,  Zafirović, Manić, Janjić 1,  Bogdanović,  Stojković,  Mitković 3, Antić 1, M. Tomić, Stamenković 14 (3), Tašković (18 odbrana, 2 sedmerca), Guševski, D.Stojanović 2, D.Tomić 6, Milanović, Stevanović.

Aleksinac: Jovanović 3(1), Nisić 3, Ristić 1, Stojilković 3, L. Stojanović 2(1), N.Stojanović 4, Zdravković (9 odbrana, sedmerac), Milinčić 6, Mandić 2, Rajković 1, Mitrović.

Igrač utakmice: Danijel Stamenković (BSK Heba)

Semafor: 2:2 (5), 6:6 (12), 7:9 (18), 11:13 (25), 18:13 (37), 22:16(44), 27:19 (52), 29:20 (56)

osmeh-posle-pobede-rukometasi-bsk-heba-sn-z-mPosle poraza u prethodna dva prvenstvena kola Prve lige – Istok, rukometaši BSK Heba sinoć su zabeležili više nego zasluženu pobedu. Nije bila u pitanju treća sreća, kako kaže narodna! Iako je uvek pratilac hrabrih. Put prema osvajanju dva boda trasirala je velika borbenost, motivisanost i (najzad) prava kolektivna igra. Iako su nastupili bez povređenog eks kapitena Stefana Taškovića, u sastavu domaćeg tima bilo je novih lica koji su igri domaćeg tima dali nov kvalitet.  pravo-pojacanje-danijel-stamenkovicOdnosi se to, pre svega, na  pojačanja iz susednog Vranja: Danijela Stamenkovića i Dušana Tomića, koji su, ne samo zbog postignutih golova, uneli neophodnu sigurnost i pobedničku atmosferu. Povratak kapitena Miodraga Guševskog takođe se osetio, pre svega u odbrani koja je delovalo čvrsto i u većem delu utakmice bila gotovo neprobojna. Ali i svi ostali koji su nastupili dali su svoj veliki doprinos pobedi, najavivši mnogo lepše dane u nastavku sezone. Prvo poluvreme proteklo je u egal igri. Tako se i završilo. A u drugom poluvremenu – neka druga slika na parketu. Briljantan Uroš Tašković na golu, razmahani „mineralci“ na svim delovima terena. Četiri munuta pre završetka na semaforu 29:20. Da nije bilo pada koncentantracije u samom finišu, kada je pobeda već bila osigurana, gosti bi doživeli teži poraz. Ipak, pobeda je pobeda. Samo da bujanovački prvoligaš nastavi ovako…