Related Posts

TRIJUMFALNI ZAVRŠETAK JESENI BUJANOVAČKIH FUTSALERA

BSK-ova peta raketa

KMF BSK – KMF Vinter-sport (Niš) 4:3 (3:3)

Bujanovac, 18.decembar 2016. (BuPress) – Hala: Mladost. Gledalaca: 200. Sudije: Marko Cvetković (Leskovac) 8, Nemanja Kostić (Leskovac) 8. Delegat: Miroslav Marjanović (Lebane).

Crveni karton: Đelić (Vinter-sport) u 38. minutu. Žuti kartoni: Zlatkovski (BSK), Đelić (Vinter-sport). Nagomilavanje prekršaja: BSK 3 (1+2), Vinter-sport 3 (2+1)
Strelci: 0:1 Cenić u 4, 1:1 Ljevica u 5, 1:2 Živković u 13, 2:2 Zlatkovski u 14, 2:3 Cenić u 14, 3:3 Zlatkovski u 20, 4:3 Stanković u 38. minutu.
BSK: Dejan Pašić 9, Aleksandar Stanković 9, Ibraim Ljevica 8,5, Slađan Mikić 8, Stefan Trendafilovski 8,5, Nikola Pašić, Vladimir Petković 8,Aleksandar Stojanović 8,Kristijan Zlatkovski 8,5, Dejan Mladenović 8, Miloš Ristić.Trener: Dejan Dodić
Vinter-sport: Milan Mladenović 8, Ljubiša Stanković 8, Marko Cenić 8,5, Aleksandar Đelić 7, Ivan Krstić 7,5, Nikola Todorović, Stefan Stanković, Ivan Živković 7,5, Husein Nazifi 7,5, Miljan Miljković 7,5, Nemanja Đorić. Trener: Ivica Nikolić.
Igrač utakmice: Aleksandar Stanković (BSK)
Kakav završetak jesenje polusezone za futsalere BSK-a. Strašan završetak, trijumfalan. Za pamćenje. Ko bi se tome nadao posle tri vezana poraza u prva četiri kola!? Naravno, oni koji su verovali u ovaj sastav bujanovačkih „plavo-belih“, u njihovo „odrastanje“u ovoj polusezoni. A momci kao da su uistinu odrasli „preko noći“. Kao da su posle lošeg početka obećali treneru Dodiću, neumornom „operativcu“  Trajkoviću – Cufi,  navijačima i sami sebi: Glavu gore, POČINJEMO!
I počeli su da „bombarduju“ svoje protivnike. Jednog po jednog, u nizu. Sinoć su „ispalili“ petu – raketu. Za petu uzastopnu pobedu. Na parketu je „pala“ odlična ekipa Vinter-sport  iz Niša. U utakmici preokreta, za infarkt, sa hičkovskom završnicom…
Počelo je loše za domaćina. U 4. minutu Cenić posle lepe akcije šalje loptu petom u mrežu. Za vođstvo gostiju. Izjednačuje Ljevica – Ibe,  minut kasnije, snažnim šutem iz blizine. Prethodno su izgledne šanse propustili da realizuju Zlatkovski i Stanković. U 13. minutu  gosti ponovo dolaze do gola prednosti. Strelac Živković. Nepokriven na drugoj stativi ne propušta priliku. Ali, priliku ne propušta ni Zlatkovski. Akciju koju je započeo, završava lepim udarcem sa desetak metara. Za novo izjednačenje. No, nije prošao ni minut a gosti po treći put dolaze do prednosti. Cenić se po drugi put upisuje u strelce. Domaći futsaleri uzvraćaju. Po drugi put se u strelce upisuje i veoma zapaženi Zlatkovski. Egal rezultatom završava se prvi deo igre.
U drugom poluvremenu pravi rat na parketu. Za taj jedan gol prednosti. Za pobedu i tri boda. Kao da ni jednima ni drugima nije bio po volji remi. Ređale su se prilike pred oba gola. I promašaji. Ali i bravoruzne interevencije Pašića i Mladenovića. Činilo se da će ostati nesavladani do samog kraja. Ipak, upornost preporođenih „plavo-belih“ se isplatila. Na dva minuta pre kraja svoje dotadašnje promašaje u potpunosti je anulirao kapiten domaćih Stanković. Vrlo umešno je gotovo izgubljenu loptu butinom ugurao u mrežu. Pored zaprepaščenog i nespremnog da interveniše golmana gostiju. Ispostavilo se, bio je to i konačan rezultat ove dinamične utakmice koja je svojom sadržajnošću u potpunosti zadovoljila futsal sladokusce i opravdala epitet derbija kola. Za dugotrajan aplauz sa tribina, na kojima se našao i popularan glumac mlađe generacije Milan Vasić, koji je podelio radost sa komšijama. I kao i ostali – uživao i nervirao se. Suđenje vrlo autoritativno, na principu „Ni po babu…, iako su gosti burno reagovali kod isključenja Đelića. Pogrešno! Mogli su da se ljute jedino na svog igrača koji ih je nepromišljenim gestom ostavio na cedilu. Uostalom, ne treba ni njima zameriti na preterano ispoljenim emocijama. Očigledno su upisali bodove u Bujanovcu kao već osvojene. Pogrešno!  Jer tako nisu mislili BSK-ovci. A  oni su se itekako pitali. I upisali su ih na parketu, na svom kontu. Borbenošću  i upornošću. Za deobu drugog i trećeg mesta na tabeli. Za fantastičan uspeh, koji će, nema sumnje potvrditi na proleće. Do tada – biće još malo odrastanja. I više pomoći. Ovaj klub to zaslužuje. Ponašanjem i kvalitetom koji poseduje. I koji poručuje: računajte na nas!