Related Posts

DRUGA FUTSAL LIGA – ISTOK

DO BODOVA SPASA U DERBIJU PRVENSTVA

BSK – AS 5:4 (2:1)

Bujanovac, 7.maj 2016. (Bupress) –  Hala: Mladost. Gledalaca: 350. Sudije: Dejan Stajić (Vranje ) 8,5, Danijel Ristić (Vranje) 8,5. Strelci: 0:1 Ljevica (autogol) u 11, 1:1 Mikić u 12,2:1A. Stanković u 13,2:2 M.Trajković u 22, 3:2 Ljevica u 25, 4:2 A.Stojanović u 27, 4:3 Jordanović u 34, 4:4 Jordanović u 36, 5:4 A.Stanković u 37 minutu.  Žuti kartoni: M.Trajković i Zdravković (AS) Nagomilavanje prekršaja: BSK 3 (1+2), AS 5 (3+2)
BSK: Ristić 8, Stanković 8, Љевица 7,5, Petković 7, Stojanović 7,5, Mikić 7,5, Tasić 7, Stojković, Mladenović 7, Pašić.
AS: Zdravković 7, Jordanović 7,5, Miloš Trajković 7, Mustafi 7, Krstić 7, Sinani 7,5,  Stojanović 7, Šabani,  Đorđević,  Murati,  Behljuli,  Mladen Trajković.
Igrač utakmice: Aleksandar Stanković (BSK)
            Futsaleri bujanovačkog BSK-a ostaju članovi drugoligaškog karavana.  U  derbiju nad derbijima sa mesnim rivalom AS-om, najvažnijoj utakmici sezone za njih, u kojoj  im je samo pobeda garantovala spas, uspeli su. Pobedili su. A sam  derbi – strašan derbi! Za sve sladokusce kojima je igra majstora igre  na „petoparcu“ u duši, ali u samom finišu i preopasan za one sa osetljivijim  srcem. Jer, imao je ovaj derbi svoju hičkokovsku završnicu…Već u samom uvodu videlo se da su obe ekipe pod pritiskom značaja utakmice ušli „stegnuto“ i nekako preplašeno. Ali kako je vreme prolazilo, igra na parketu bila je sve sadržajnija. Ređale su se prilike i promašaji na obe strane. Ali, bilo je itekako dobrih intervencija golmana. A u 11. minutu pravi šok za uslovno rečeno domaćina na ovoj utakmici –  BSK. U želji da otkloni opasnost pred svojim golom, jedan od najborbenijih i najkorisnijih igrača, eks kapiten Ljevica nespretno je zahvatio loptu i postigao „evro-autogol“. Čini se da u tom trenutku nije bilo nesrećnijeg čoveka od njega. Ipak, srećom, nije se to odrazilo na ekipu, koja nepun minut kasnije izjednačuje preko Mikića, da bi ubrzo i potpuno preokrenula rezultat. srecan-s-razlogom-aleksandar-stankovicKapiten Stanković koristi svoj prefinjeni osećaj za gol i dovodi domaćina u vođstvo, koje je ostalo na snazi do kraja prvog dela  igre. U nastavku, futsaleri AS-a kreću silovitije prema golu domaćih, očigledno rešeni da sada oni naprave preokret. Već u drugom minutu nastavka izjednačuju. Čudnim, ali lepim  golom Trajkovića  iz ugla. Sve kreće od početka. Za domaće. Njima samo pobeda znači spas. „Goste „ i bod ostavlja u ligi. Svesni su toga. I dovoljno pribrani i smireni da o tom velikom ulogu ne razmišljaju dok igraju, već se koncentrišu na ono što se zbiva oko njih na parketu. U petom minutu nastavka Ljevica dovodi svoju ekipu u vodjstvo silovitim udarcem, anulirajući svoj nesrećno postignuti autogol. U tom trenutku nije bilo srećnijeg od njega! Ubrzo domaćin uvećava vođstvo. Gol postiže Stojanović. Činilo se da je sve gotovo. I dok domaći futsaleri, pre svih mlađani Mladenović promašuju „zicere“, time i priliku da u potpunosti slome svog rivala, AS-ovci uspevaju da se stabilizuju i za dva minuta (34. i 36.) stignu do egal rezultata. Na semaforu 4:4, do kraja nešto manje od četiri minuta. Sve „pršti“ na parketu. Ali u granicama dozvoljenog. Veoma autoritativni sudijski par iz Vranja znalački vodi utakmicu. Čeka se pobednosni gol. Za jedne i druge. Ko će ga postići. Šanse su izjednačene. Ali, ovoga puta  motivisanost i želja futsalera BSK-a je, čini se bila veća i izraženija. Gol odluke postiže kapiten BSK-a Aleksandar Stanković, u samom finišu utakmice. Gol koji nije samo odredio pobednika, već obezbedio i opstanak. A taj opstanak je BSK zaslužio. Svojim dosadašnjim igrama u prvenstvu, u kome je, iskreno rečeno, zbog neiskustva gubio već dobijene utakmice, ali je fer i korektnim ponašanjem igrača i rukovodstva dobio nove sportske prijatelje, sa kojima će, nema sumnje, narednih godina izgraditi još bolju saradnju. Čestitke zbog toga.