NA INTERNACIONALNOM MINIBASKET FESTIVALU U SKOPLJU

0
2209

Zapažen uspeh bujanovačkih „Plejovaca“

Dve pobede i poraz od domaćina, učinak najmlađih izdanaka Porodice “Plej 017”

Bujanovac, 17.maj 2017. (BuPress)  – U organizaciji Košarkaškog kluba “Junior” iz Skoplja  a pod pokroviteljstvom Košarkaškog saveza Makedonije, glavni grad susedne nam države bio je domaćin Internacionalnog minibasket festivala. Samo nedelju dana posle Drugog međunarodnog festivala “Sačuvajmo decu” održanog u Bujanovcu. Naravno, na skopskom festivalu budućih nada makedonske I srpske košarke, učestvovali su i najmlađi klinci iz porodice bujanovačkih “Plejovaca”, rođeni 2006. godine. I kasnije. Pored njih još 14 ekipa iz Makedonije i Srbije. I kakvi bi to bili „Plejovci“ kada ne bi ostvarili zapaženi rezultat?!  Naravno, ostvarili su ga, kao i na prethodnom, izvanredno organizovanom u Bujanovcu.  Dve pobede, nad „Gostivarom“ iz istoimenog  grada i skopske ekipe „Vodno Sans“ , nažalost, bile su nedovoljne za trijumf, jer su bujanovački klinci poraženi od favorizovanog domaćina „Juniora“, ne i nadigrani. Ipak, nema mesta nezadovoljstvu. Naprotiv. To ističe i trener Dragan Milić Gagi, koji je bujanovačke minibasket klince preuzeo od Slađana Videnovića, kome pripisuje najveći deo zasluga za odlično selektiranu i dobro ukomponovanu ekipu. Za „BuPress“ Milić ističe: „U Skoplju smo se predstavili na najbolji mogući način. Onako kako dolikuje i kako se uvek očekuje od našeg kluba i naših minibasketaša. Iako je rezultat na ovom turniru bio u drugom planu, videla se doza razočarenja kod naših klinaca. Želeli su to prvo mesto. Imaće još puno, puno prilika da to ostvare. Vrlo je bitno da se na njih može računati u narednim godinama, u starijim selekcijama, pred njima je lepa košarkaška budućnost. Moram da izrazim zadovoljstvo ukazanim gostoprimstvom u Skoplju, ali pre svega onim što je naša ekipa pokazala. Dobra su to deca, disciplinovana i lepo vaspitana. Kroz košarku kojom se bave i, verujem, još dugo će se baviti, ističu njihove prave vrednosti…“
Sastav minibasketaša “Plej 017”
Andrija Dabetić, Jovan Nedeljković, Almir Asani, Danijel Petrović, Mateja Stojanović, Nikola Đorić, Ognjen Ćirić, Luka Janjić, Viktor Bogdanović, Đorđe Dimitrijević I dva klinca iz preševske grupe Škole košarke “Plej 017”: Đorđe Đorđević I Lazar Miljković.
Foto: Plej 017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here