PRVA LIGA – ISTOK

0
1424

BSK HEBA – BELA PALANKA 29:17 ( 9:15 )

Bujanovac, 24.april 2016. (Bupress) – Hala: Mladost. Gledalaca: 200. Sudije: Dragan Milošević, Ivan Stojiljković (Leskovac). Isključenja: BSK Heba 12, Bela Palanka 4 minuta. Sedmerci: BSK Heba 2 (1), Bela Palanka 2 (1).

BSK HEBA: D.Stojanović, M.Stojanović, Zafirović, Stanković, Janjić, Stefan Tašković 5, Draganović, Tomić, Sava Tašković 4 (1), Itić 1, U.Tašković  ( 19 odbrana ), Jovanović 1, Antić, Milanović, Ilić 6.

BELA PALANKA: Milosavljević ( 15 odbrana, sedmerac), M.Nikolić, Stojiljković 3, V.Nikolić 3, V.Veljković 1, I.Veljković 8 (1), M.Randjelović 1, Djordjević 2, Milinčić 1, Milanović 3, Radisavljević 1, Tenkeš, Urošević 4, D.Randjelović 2, Lazić.

Igrač utakmice: Radosav Stojiljković (Bela Palanka)

SEMAFOR: 5:2 (6), 5:5 (11), 8:9 (22), 9:13 (29), 10:18 (36), 12:20 (42), 15:25 (55), 17:27 (59)

Drugoplasirani Belopalančani u potpunosti su opravdali ulogu favorita. Ubedljivo su savladali tokom većeg dela susreta vrlo neubedljivog domaćina, koji je ovim porazom prekinuo niz uspeha u prethodna četiri kola. A ušli su domaći rukometaši u utakmicu kako se samo poželeti može – odlučno, hrabro i beskompromisno,  želeći valjda  da stave svima do  znanja  da su spremni za nastavak pobednosne serije. U šestom minutu na semaforu rezultat 5:2. Na parketu rastrčani „mineralci“, zbunjeni gosti. Ali  ta početna slika dešavanja vrlo brzo se menja. Gosti sredjuju svoje redove, domaćin pravi grešku za greškom. Uspeva nekako da drži priključak do sredine prvog poluvremena, a potom počinje da tone. Fizički spremniji i kvalitetniji gosti iz minuta u minut uvećavaju razliku i dolaze do očekivane pobede. Sam podatak da je u redovima domaćih najbolji bio mladjani golman Uroš Tašković (19 odbrana) najrečitije govori o dešavanjima na parketu.  Gosti su znali zašto su došli u Bujanovac, ispunili su plan, domaćinima ostaje da propušteno nadoknadi na sledećim utakmicama. Leskovački sudijski par je veoma autoritativno vodio ovaj susret. Bilo bi nekorektno ne pomenuti to.