DRUGA FUTSAL LIGA – „PETARDA“ NIŠLIJAMA

0
1497

KMF BSK – KMF Niš 92 (Niš) 5:1 (3:0)

Bujanovac, 08.maj 2017. (Bupress) – Hala: Mladost. Gledalaca: 100. Sudije: Antonije Pehčevski (Surdulica) 8, Milan Stojanović (Surdulica) 8. Nagomilavanje prekršaja: BSK 5 (4+1), Niš 92 1(0+1). Strelci: 1:0 Mikić u 5, 2:0 A.Stanković u 8, 3:0 Jordanović u 18, 4:0 Mikić u 21, 4:1 Radenković u 25, 5:1 Mladenović u 27. minutu.
BSK: N.Pašić 7,5, Stanković 7,5, Mikić 8, Tasić 7, Trendafilovski 8, Ristić, Ljevica 7, Dimitrijević 7, Petković 7, Jordanović 7,5, Spasić 7, Đorđević 7, Mladenović 7.
Niš 92: Obradović 6,5, Simonović 6,5, Jahić 6, Stojadinović 6,5, Milićević 6, Ilić 6, Veljković 6, Radenković 6,5, Nikolić 6,5.
Igrač utakmice: Slađan Mikić (BSK)
Očekivana i sasvim zaslužena pobeda futsalera domaćeg BSK-a. „Petarda“ je nagoveštena već u prvom poluvremenu, kada su domaći stigli do prednosti od tri gola. Seriju je otvorio Mikić, nastavio kapiten Stojanović, a mlađani dugajlija u „plavo-belom“ dresu Jordanović stavio tačku na prvi deo utakmice lepim pogotkom. I drugi deo igre protekao je u dominaciji domaćih. Već u prvom minutu nastavka Mikić je svojim drugim golom povećao prednost, gosti su smanjili četiri minuta kasnije, da bi Mladenović iz gotovo nemoguće situacije postigao peti gol za domaće, ispostavilo se i za krajnji rezultat utakmice, koja je protekla u vrlo korektnom i fer ponašanju svih aktera, gotovo bez i jednog oštrijeg starta, uz vrlo autoritativno suđenje para iz Surdulice. Videlo se mnogo toga što futsal čini lepim, mnogo toga su akteri ostali dužni gledaocima. Ipak je ovo bila samo jedna od onih rutinskih pobeda koja domaćina ponovo uključuje u borbu za sam vrh tabele, što ne i mesto koje omogućuje prelazak u viši rang. Naredni susreti će dati odgovor na pitanje – da li to realno očekivati. Jer, sve zavisi od narednih rezultata ovdašnjeg futsal kluba, ali i njegovih direktnih rivala za jedno takvo mesto. Uostalom, videće se…