1688

Dve utakmice – dva poraza

Eisberen – Plej 017, Panteri   65:63

UBC Minster – Plej 017, Panteri   72:60

Bremerhaven, Bujanovac, 30.januar 2017. (BuPress) – Na mini turneji u Nemačkoj mešoviti sastav pionira bujanovačkog Plej-a 017 i vranjskih Pantera, odigrao je juče dve utakmice sa vršnjacima Eisberena i Minstera. Prvu u 11:30 časova, drugu dva sata kasnije. Nažalost, košarkaški biseri s „južne pruge“, rođeni 2001 i 2002. godine poraženi su u obe utakmice. Kako javlja specijalno za „BuPress“ Nenad Stajić, jedan od trenera naših mladih košarkaša – domaćini su bili dominantniji, fizički jači, odmorniji, i ne treba zanemariti vrlo važnu činjenicu – bili godinu, od nekih naših košarkaša i dve godine stariji. Prvu utakmicu smo već dobili, a izgubili smo je! Ipak, ne treba biti razočaran, mi to i nismo. Ovo je vrlo lepo iskustvo za naše mladiće, jedan od izazova kojih će biti mnogo više u njihovim, ne treba sumnjati, uspešnim karijerama.
Posle odigranih utakmica, naši košarkaši bili su specijalni gosti na prvenstvenoj utakmici Bundes lige između domaćeg Eisbarena i Science City Jena. Na poluvremenu su predstavljeni domaćoj publici, na tribinama je bilo preko 4.000 gledalaca. Odigrali su egzibicionih 10 minuta. Naravno, upoznali se i malo proćaskali sa našim Nemanjom Aleksandrovim koji je nastupio za domaćina…Uprkos ovim porazima, atmosfera u našim redovima je odlična. Svi dečaci su dobro. Kada se uigraju malo bolje za neke nove susrete, biće tip-top, zaključuje Stajić.