PRVA LIGA – ISTOK: BUJANOVČANI POKLONILI BOD BORANIMA

0
1520

RK BSK Heba – ORK Bor 31:31 (18:13)

Bujanovac, 23.oktobar 2016. (Bupress) – Hala: Mladost. Gledalaca: 60. Sudije: Dragan Milošević, Ivan Stojiljković (Leskovac). Kontrolor: Goran Zdravković (Leskovac). Isključenja: BSK Heba 10, Bor 12 minuta. Sedmerci: BSK Heba 6 (5), Bor 6 (3).

BSK Heba: M.Stojanović 2, Stamenković 5 (1), Janjić, Bogdanović, S.Tašković 8 (4), Mitković 3, Antić 1, M.Tomić, Zafirović, U.Tašković (8 odbrana, 2 sedmerca), Guševski 6, D.Stojanović 1, D.Tomić 5, Milanović, Čolović, Stevanović.

BOR: Ivanović (9 odbrana), Jovanović, Pavlović 8 (3), Srđan Petrović, Mitrović 6, Aleksić 3, Dragojević, Ćirić, Jevtić, Andrijević 2, Mijalković 6, Stefan Petrović 5, Pešić, Gavrilović 1, Nikolić.

Igrač utakmice: Dušan Mitrović (Bor)

Semafor:  0:1 (2), 4:4 (7), 11:7 (18), 15:12 (27), 20:15 (33), 23:22 (45), 28:25 (54), 31:28 (58)

Borani nastavljaju tradiciju „kopanja“ i odnošenja bodova iz Bujanovca. Po ko zna koji put u poslednjih nekoliko sezona, strpljivo „rudarski“, korak po korak, uspevaju da stignu do cilja. I na tome im se nema šta prigovoriti. Doduše, ovog puta nisu odneli ceo plen, ali kao da jesu. Jer, prema zbivanjima na parketu očigledno da niko osim njih nije verovao u tako nešto. Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji domaćih, što i rezultat pokazuje. filename-0ni-iskustvo-nije-pomoglo-stojanovic-i-gusevskiSredinom drugog dela igre„mineralci“ povećavaju broj grešaka, kako u odbrani tako i u napadu, pa su se gosti rezultatski opasno približili. Ali na kratko. Ponovo domaćini uvećavaju prednost. Činilo se da je ona nedostižna. Međutim, nekoliko promašenih zicera nestrpljivih i nervoznih domaćih rukometaša dovodi do prave drame u samom finišu. U 59. minutu dva gola razlike za domaćina i lopta u posedu. Umesto da uđu u sigurnu završnicu i dotuku već, činilo se,  pobeđenog protivnika, gube loptu, pa sledeću, pa sledeću… I stiže kazna. Sedmerac za goste 21 sekundu pre kraja. Tašković brani, lopta se odbija do krila gostiju koji izjednačuje. Malo vremena da se organizuje bilo kakav napad. Kraj! Slađa polovina boda odlazi u Bor. Domaćin očajan posle svega što se izdešavalo, čemu je kompletno kumovao. Kamo sreće da iz svega izvuče pouku!