POLUFINALISTI IZ SŠ „SVETI SAVA“ SPREMNI ZA NASTUP U NIŠU

0
2079

Evropo, to su oni – bujanovački „Vitezovi zdravlja“

Bujanovac, 11.april 2017. (BuPress) – U konkurenciji srednjih škola i gimnazija iz 34 opštine jugoistočne i jugozapadne Srbije u kojima se realizuje program Evropski PROGRES, izborili su polufinale u Nišu, 27.aprila. Zajedno sa vršnjacima iz Preševa, Lebana i Bojnika. Najbolji od njih ukrstiće koplje znanja sa najboljim srednjoškolcima iz Novog Pazara, Nove Varoši i Prijepolja, predstavnicima jugozapadne Srbije. U finalu, 9.maja u Novom Pazaru. Naravno, bujanovački „Vitezovi zdravlja“, učenici Stručne škole „Sveti Sava“, o kojima je reč, veruju da će to biti oni. Nezavisno od toga ko će im stati „na crtu“. Veruju u svoje znanje, a u njih veruju njihovi predavači i mentori, vođe projekta – mr Lidija Nedić, Ivana Mitrović i Bojan Mitić, biolog, dipl. ekonomista i ekspert za kuvarstvo…
– Ništa nije slučajno. Najmanje je slučajno što smo se prijavili za ovaj konkurs namenjen srednjoškolskom takmičenju u okviru kampanje „Evropa, to si ti“. Naprotiv. Imamo ideju šta je to potrebno našoj školi, pretočili smo je u konkretan projekat i nadamo se najboljem. Mi već imamo formirane timove. Zavisno od  teme projekta prilagođavamo sastav. Onaj standardni sastav dopunjujemo ekspertima iz pojedinih oblasti iz naših redova, poput kolega koji će sa ekipom u polufinale, nadam se i u finale. Zašto ne biti do kraja optimističan – nadamo se osvajanju nagrade. U potpunosti smo spremni da predloženi projekat odmah pretvorimo u delo, ističe za „BuPress“ Biserka Jović, direktorka SŠ „Sveti Sava“. I dodaje da im je ideja bila da uključe učenike iz sva četiri područja rada, što je, ispostavilo se, bilo teško izvodljivo, ali se odluka o angažovanju učenika iz tri područja rada: zdravstvo i socijalna zaštita, kuvari i poslastičari,  koji su u okvuru trgovina, turizam i ugostiteljstvo, i da to budu ekonomski i komercijalni tehničari, finansijski administratori, pokazala ispravnom i izvodljivom. Zamisao je bila da prvo promovišemo zdrave – evropske  stilove života, promovišemo zdravstvenu kulturu,  spremamo zdravu hranu, ekonomisti i komercijalisti da prodaju tu zdravu hranu, a zaposleni u školi kupuju… Na kraju, obračunavanje dobiti … I tako,  na pravi način dođemo do sredstava…
Profesorke Ivana Mitrović i Lidija Nedićuz isticanje same ideje projekta i njene realizacije oko unapređenja kvaliteta života i rada učenika u školi, znaju šta njihovu ekipu očekuje u Nišu. – Predstavnici naše škole takmičiće se u kvizu znanja iz oblasti EU, oblasti evropskih intergracija, njihovog aktivnog učešća u samom procesu, i o prilikama koje integracije omogućavaju a koje pozitivno utiču na njihov lični razvoj ali i na razvoj njihove zajednice… Doći do finala znači i pokazati znanje o EU. Ekipu čine četvoro predstavnika. Dvoje od njih četvoro: Anđela Milosavljević, učenica III razreda – ekonomski tehničar i Vladimir Grujičić, medicinska sestra – vaspitač, takođe učenik III razreda, spremni su, ističu da pokažu šta su naučili i šta sve znaju. Pored redovnih, svakodnevnih obaveza, veoma ozbiljno se spremaju za takmičenje. Jer, oni su deo tima bujanovačkih „Vitezova zdravlja“. Žele se pokazati u pravom svetlu. Srećno im bilo!  Evropo, to su oni!
Foto: BuPress

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here